Sportowe okulary korekcyjne

Okulary do uprawiania różnych dyscyplin sportowych tj.  biegania, jazdy na rowerze aż po sporty kontaktowe, to szczególny dział w optyce, w którym przekładam pasję do sportu na pracę w Zakładzie Optycznym.  Niektórzy pewnie mnie znają, odkąd pamiętam w moim życiu zawsze przewijał się sport, w czasach szkolnych koszykówka i pierwsze sukcesy z drużyną AZS Rzeszów w piłce ręcznej. Po zakończeniu edukacji skupiłem się na jeździe rowerem enduro biorąc udział w kilkunastu zawodach w Polsce. Obecnie cały czas staram się żyć aktywnie i uprawiam sporty rekreacyjnie, przede wszystkim:

  • bieganie,
  • jazda na rowerze szosowym,
  • enduro,
  • na nartach klasycznych i skiturowych.
Sportowe okulary korekcyjne
Renowacja okularów Rzeszów

Optyk z dziesięcioletnim doświadczeniem!

 Po około 10 latach pracy w Zakładzie Optycznym przewinęło mi się przez ręce wiele modeli i firm okularów, które nie spełniały moich wymagań i oczekiwań. Okulary które oferuję obecnie w Zakładzie Optycznym to przede wszystkim marka Rudy Project,  ze względu na ogromne możliwości indywidualnego dopasowania rozwiązania optycznego , pod klienta. Sziols  to okularki dla dzieci i dorosłych do sportów drużynowych i kontaktowych. Julbo do trekkingów i turystyki górskiej. Dostępne również okulary do pływania i wkładki korekcyjne do gogli narciarskich i crossowych

Szeroki wybór sportowych okularów korekcyjnych

Dostępne jest kilka rodzajów wkładek optycznych montowanych na soczewce lub wykonanie okularów korekcyjnych na soczewce bazowej, stosując optical dock ,direct clip- każda firma ma swoje pomysły jednak zasada jest podobna, najważniejsze to znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Następnie pozostaje nam dobór odpowiedniej konstrukcji soczewek korekcyjnych. Jednoogniskowe ze wsparciem akomodacji,  a może progresywne☺? Dalej przechodzimy do  uszlachetnienia soczewek w fotochrom, kolor zaciemnienia, uwydatniający bardziej kontrasty jaśniejszy, ciemniejszy  i rodzaj antyrefleksu . W realizacji każdych okularów, szczególnie sportowych, ogromne znaczenie ma kształt opraw,y a mianowicie kąt wygięcia oprawy, baza soczewki( wypukłość).  Dodatkowe parametry to kąt pantoskopowy i  vertex distance,  czyli odległość soczewki od oka. 

Najczęściej do tego typu okularów stosuje soczewki personalizowane,  uwzględniające te wszystkie parametry, o których pisałem wcześniej, jednak jeśli tylko pozwala nam na zrobienie tańszej opcji recepta okularowa przepisana przez okulistę, to też tak zrobimy.

Cała ta technologia plus odpowiedni wywiad z klientem, pozwolą na wykonanie  okularów, które pozwolą się cieszyć sportem jak dawniej.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego ze mną jeśli chcieliby Państwo odwiedzić nasz salon 698859645