Optyk dla dzieci Rzeszów

Wszyscy rodzice są świadomi tego, jak wyjątkowo wrażliwy jest wzrok dziecka. Dzieci są narażone na czynniki środowiskowe, takie jak intensywne czytanie lub cyfrowe zmęczenie oczu. Warto zadbać o dobry wzrok już od najmłodszych lat. W Lux Optyk realizujemy kompleksowe badania wzroku u dzieci, a następnie pomagamy dobrać odpowiednie okulary lub soczewki kontaktowe. Dbamy o to, aby Twoja pociecha była zadowolona z wykonanego badania, jak i dobranego produktu. Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu optycznego.

Jak dobrać dziecku idealne okulary

Badanie składa się z kilku następujących etapów.

Wywiad z pacjentem

Krótka rozmowa z naszym pacjentem pozwala nam na ustalenie istotnych informacji na temat wcześniejszych badań lub problemów ze wzrokiem, które się kiedykolwiek pojawiły.

Badanie subiektywne

Nasi specjaliści badają ostrość wzroku oka, które patrzy w dal przez oprawki okularowe. Zmiana soczewek pozwala wykryć stopień wady i stwierdzić, przy jakiej mocy obraz jest najostrzejszy.

Sprawdzacie funkcji oczu

Badanie sprawdza u dziecka funkcje oczu poprzez oględziny tarcz nerwu wzrokowego, naczyń krwionośnych oraz siatkówki oraz ocenia ich stan.

Rekomendacja szkieł

Po uzyskaniu najważniejszych informacji nasi specjaliści doradzają odpowiednie szkła, które pozwolą uzyskać pełną ostrość i widoczność. Dobieramy również oprawki do okularów, które będą bezpieczne i spodobają się dziecku.

Badanie wzroku dziecka obejmuje:

Badanie wzroku u dzieci to nic strasznego! Lata doświadczenia pozwoliły nam wypracować odpowiednie metody, dzięki którym dzieci czują się komfortowo i nie stresują się, natomiast my otrzymujemy wszelkie niezbędne informacje, które pomogą nam dobrać odpowiednie okulary dla Twojego dziecka. Badanie wzroku u dzieci obejmuje następujące działania! 

  • Wywiad, podczas którego badający dowiaduje się o historii korekcji, dolegliwościach i chorobach pacjenta.

  • Przedwstępne komputerowe badanie wzroku z użyciem autorefraktometru
  • Wstępne badanie wzroku, badanie ostrości wzroku, badanie widzenia obuocznego, prawidłowość ruchu oczu, ocena akomodacji
  • Określenie wady wzroku oraz dobór korekcji okularowej

Umów się na wizytę