Dobór okularów progresywnych

Okulary progresywne to genialny wynalazek naszej epoki. Od początku istnienia były nie lada wyzwaniem dla optyków, żeby zrobić je tak, aby klient był zadowolony. Dobór oprawki ma ogromne znaczenie dla pełnego sukcesu w realizacji zlecenia. Na początku, gdy konstrukcje nie były tak zaawansowane jak dzisiaj, optyk proponował właściwie tylko i wyłącznie oprawki okrągłe, tak żeby kanały progresji rozchodziły się regularnie, a zniekształcenia niwelować do niezbędnego minimum.

Okulary progresywne

Ale wracając do obecnych czasów i technologii niemalże kosmicznej rodem z NASA, szerokie kanały progresji, soczewki miękkie z krótkim kanałem progresji z długim, a właściwie możemy co do mm wybrać długość, na jakiej soczewka paruje i zmienia swoją moc. Mimo to, żeby to zrobić dobrze, musimy trzymać się sztywno pewnych wytycznych prawidłowego doboru okularów progresywnych na każdą odległość. Dobrze dobrana oprawka do soczewek progresywnych to 80% końcowego sukcesu okularów, z których klient będzie zadowolony, dlatego trzymamy się sztywno zalecanych parametrów montażu i kształtu tarczy. Następnie modelujemy oprawkę i robimy pomiary do soczewek progresywnych.

W naszym zakładzie pomiary odbywają się metodą manualną, do której mam pełne zaufanie i słuszność jej stosowania, ponieważ wszystkie soczewki szlifujemy na miejscu własnoręcznie. Takie indywidualne podejście, wywiad, poznanie potrzeb klienta, rodzaju pracy, jaką wykonuje, a do tego trochę wyobraźni i doświadczenia optyka, daje dużo lepsze efekty niż komputerowe pomiary, które pracują na jakimś algorytmie.

Są jednak konstrukcje soczewek, których nie da się wykonać bez pomocy wideocentracji, tabletów pomiarowych lub gogli VR. Na to też jesteśmy przygotowani, jeśli będzie taka potrzeba w Państwa przypadku, na pewno to zaproponujemy.

Dobór manualny
Renowacja okularów Rzeszów

 

 

 

Ogólnie przyjęte jest, że 2% populacji ludzkiej nie jest w stanie zaadaptować się do okularów wieloogniskowych, jednak w moim przekonaniu najczęstsze problemy i negatywne opinie krążące od sąsiadki/sąsiada po internetowych forach to nieprawidłowo dobrana konstrukcja soczewki lub błędy w doborze oprawki. W przypadku wyboru soczewek progresywnych nie sugerowałbym, aby cena była głównym aspektem przetargowym. Są tanie soczewki progresywne, jednak są one zarezerwowane do małych, nieskomplikowanych korekcji.

Stosujemy soczewki progresywne od sprawdzonych i zaufanych dostawców, takich jak Varilux Essilor i Szajna. Doborem odpowiedniej konstrukcji kierujemy się przede wszystkim mocami na recepcie, potrzebami klienta i tym, w jakich okularach (konstrukcjach) chodził do tej pory.

Zapraszamy do naszego Zakładu optycznego przy ulicy Jagiellońskiej w Rzeszowie.