Usługa badania wzroku w Rzeszowie

Wykonujemy profesjonalne badania wzroku, które są skierowane dla osób w każdym wieku. Działamy każdego dnia z pełnym zaangażowaniem i wiedzą, mając na względzie oczekiwania pacjentów. Nasze usługi są przeprowadzane z użyciem nowoczesnych narzędzi i urządzeń, co pozwala uzyskać pożądane informacje. Wizyta w gabinecie okulisty powinna się odbywać regularnie, najlepiej raz na pół roku lub raz na rok. Dbanie o wzrok pozwoli przez długi czas cieszyć się zdrowiem tego ważnego narządu. Z naszą pomocą wykonać można różnorodne badania wzroku, które opierają się na niezawodnych technologiach. Dzięki temu można szybko wykryć wszelkie choroby i skontrolować stan wzroku pacjenta. Już teraz zachęcamy do skorzystania z oferty naszego zakładu optycznego.

W gabinecie badania są przeprowadzane sprawnie i komfortowo, tak aby każdy czuł się dobrze. Pomoc okulisty jest niezbędna w wielu sytuacjach. Bardzo ważne są także regularne kontrole narządu wzroku. W dzisiejszych czasach nasz wzrok jest narażony na różne czynniki, dlatego musimy o niego dbać.

Na czym polega badanie wzroku w salonie Lux Optyk?

Badanie składa się z kilku następujących etapów.

Wywiad z pacjentem

Na początku przeprowadzamy wywiad z pacjentem, tak aby dowiedzieć się więcej o wszelkich dolegliwościach związanych z narządem wzroku. Pytamy o najważniejsze rzeczy, dotyczące wzroku. To pozwala dokładnie przyjrzeć się oczekiwaniom i potrzebom każdego pacjenta. W naszym gabinecie można liczyć na przyjazną i komfortową atmosferę podczas każdej wizyty. 

Badanie subiektywne

Kolejny krok to badanie subiektywne wzroku. Przeprowadzamy badanie ostrości wzroku oka wtedy, gdy pacjent patrzy w dal przez oprawki okularowe. Do nich wkłada się soczewki o różnej mocy, aż do czasu, gdy badana osoba wskaże, że obraz jest najostrzejszy. To badanie przebiega sprawnie i komfortowo.

Sprawdzacie funkcji oczu

To kolejne profesjonalne badanie, które pozwala skontrolować funkcję oczu. Dokładnie sprawdzamy, jak reaguje oko w danej sytuacji i czy nie widać zmian w narządzie wzroku. Nie należy się obawiać takiego badania, gdyż jest ono całkowicie bezbolesne i komfortowe dla każdego pacjenta. 

Rekomendacja szkieł

Jeśli zachodzi taka potrzeba, wskazujemy na konieczność dobrania odpowiednich szkieł do okularów. Pacjent może też zdecydować się na noszenie soczewek kontaktowych. Jeśli wszystko jest w porządku i pacjent ma dobry wzrok, szkła nie są potrzebne. 

Badanie wzroku obejmuje:

W ramach podstawowego badania, w naszym gabinecie sprawdzamy, czy wszystkie funkcje nerwu wzrokowego działają prawidłowo. W efekcie przeprowadzamy badanie ostrości widzenia w dali i do bliży, test rozpoznawania barw i reaktywność źrenic na światło. Na początku przeprowadzany jest wywiad, a potem przechodzimy do badania. Badanie wzroku Rzeszów sprawi, że zobaczysz świat na nowo i Twój wzrok się wyostrzy!
Odwiedź nasz salon optyczny na ulicy Jagiellońskiej 23/3 w Rzeszowie.

  • Wywiad, podczas którego badający dowiaduje się o historii korekcji, dolegliwościach i chorobach pacjenta.

  • Przedwstępne komputerowe badanie wzroku z użyciem autorefraktometru
  • Wstępne badanie wzroku, badanie ostrości wzroku, badanie widzenia obuocznego, prawidłowość ruchu oczu, ocena akomodacji
  • Określenie wady wzroku oraz dobór korekcji okularowej

Umów się na wizytę