O firmie2022-09-27T16:00:20+00:00

Lux Optyk Rzeszów

Zakład Optyczny LUX działa przy Przychodni kardiologiczno-okulistycznej w Rzeszowie na ulicy Jagiellońskiej, nieprzerwanie od ponad 20 lat.Zajmujemy się doborem i wykonaniem pomocy wzrokowych, współpracujemy ze świetnymi specjalistami okulistami przyjmującymi w naszej Przychodni.

  • Lek. med. Ewa Futyma

  • Dr n. med. Magdalena Futyma-Ziaja

  • Lek. med.  Agnieszka Niepokój Wiktor

  • Lek. med. Justyna Dobrucka

  • Lek. med. Kamile Nester- Ostrowska

Optycy z wieloletnim doświadczeniem i pasją stworzą okulary na miarę Twoich potrzeb.

  • Optyk Arkadiusz Ziaja

  • Optyk Wojciech Jurasz

  • Optyk Bartłomiej Korzystka

  • Doradca Klienta Ewelina Sarna

Zapraszamy do naszego nowo powstałego punktu optycznego w przychodni przy ulicy Warzywnej 3. Punk został otwarty w trosce dla naszych klientów dla  jeszcze większej wygody i komfortu wszystkich.

1.

Najlepsze marki

W swojej ofercie posiadamy okulary, oprawki i soczewki najlepszych producentów na rynku.

2.

Doświadczeni optycy

Nasi pracownicy posiadają najważniejsze dyplomy odnośnie optyki. Postaw na najlepszych.

3.

Specjaliści

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nasi specjaliści naprawią dla ciebie nawet najmniejszą usterkę oprawek.

Najnowsze porady dla twoich oczu

Nasz salon oferuje usługi:

Zakład optyczny Lux znajdujący się w Rzeszowie oferuje profesjonalną pomoc w doborze okularów, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Dobranie odpowiednich szkieł i oprawek jest poprzedzone badaniem wzroku wykonywanym przez profesjonalny personel. Zakład oferuje również naprawę okularów. Zespół doświadczonych profesjonalistów dba o to, by każdy klient wyszedł z salonu zadowolony.

Badanie poprzedzone jest wywiadem na temat tego, jakie problemy ze wzrokiem występują u klienta. Być może, poza niewyraźnym widzeniem, występują również bóle głowy? Następnie wykonywane jest badanie urządzeniem zwanym refraktometrem, które za pomocą wiązki promieniowania podczerwonego pozwala ocenić wadę, z jaką zmaga się badany – krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Aby dobrać moc szkieł do wady wzroku, pacjent zostaje poproszony o założenie specjalnych okularów i odczytanie liter znajdujących się na tablicy. Podczas tego badania kolejne soczewki są nakładane do tej pory, aż pacjent będzie widział litery bardzo wyraźnie. 

Świadczymy usługi badania okulistycznego na podstawie umowy z NFZ lub wizyt prywatnych.

Po uzyskaniu wyników badania można przejść do wyboru odpowiednich szkieł i oprawek. Szeroki wybór oprawek o różnych kształtach pozwala dobrać idealne okulary, które nie tylko będą pasowały do rysów twarzy, ale również podkreślą urodę i będą wpasowywały się w styl klienta. Zakład Lux Optyk oferuje również profesjonalny dobór soczewek okularowych. Na podstawie wykonanego wcześniej badania i oceny wady wzroku dobierane są szkła.

Dobór oprawek okularowych ma kluczowe znaczenie w końcowym efekcie realizacji pomocy wzrokowej i zadowoleniu klienta dlatego na ten element zwracamy szczególną uwagę. Specjalizujemy się miedzy innymi w sportowych okularach korekcyjnych dla profesjonalistów i amatorów sportu.

Współpracujemy z wieloma firmami dystrybuującymi oprawki okularowe zawsze starając wybrać modele niespotykane nigdzie indziej –  jednym słowem – wyjątkowe.

Dobrze dobrana oprawka do parametrów recepty, warunków anatomicznych i oczywiście gustu klienta, daje ogromne możliwości w montażu soczewek w zależności od potrzeb klienta.

Soczewki jednoogniskowe, soczewki ze wsparciem akomodacji, soczewki  progresywne, soczewki biurowe, soczewki dwuogniskowe – to kilka konstrukcji, a najlepszą dla Ciebie pomożemy Ci wybrać na miejscu.

Nasi główni dostawcy soczewek to Essilor, JZO i SZAJNA

Wszystkie nasze prace wykonujemy na miejscu, na wysokiej klasy automatach  szlifierskich Essilor, wkładając w to całe doświadczenie i pasję do tworzenia okularów.

Dzieci mogą nie być zbyt chętne na badanie wzroku i dobór okularów. W zakładzie Lux Optyk mali klienci mogą poczuć się bezpiecznie oraz pod opieką rodzica wybrać wygodne i ładne oprawki. Szeroka gama kolorów i wzorów zachęci najmłodszych klientów do noszenia okularów, których pozazdroszczą rówieśnicy. Optyk pomoże również w wyborze zabezpieczeń zapobiegających zniszczeniom okularów, zwłaszcza przez wyjątkowo ruchliwe dzieci.

Salon Lux oferuje również profesjonalną naprawę okularów. Szkieł nie należy naprawiać, lecz wymienić na nowe. Oprawki można tymczasowo skleić, jednak najlepiej wymienić je jak najszybciej na nowe. W przypadku zerwania żyłki, naprawa jest dość prosta i niezbyt czasochłonna. Noski i zauszniki to części, które bez problemu można wymienić w salonie na nowe. Okulary, które uległy wypadkowi i wykrzywiły się, można naprostować. Warto jednak pamiętać, że z czasem okulary zużywają się i warto wymienić je na nowe. W tym celu zachęcamy do skorzystania z oferty zakładu Lux Optyk Rzeszów.

Poznaj opinie o nas

Ostatnie opinie naszych klientów o naszej firmie i naszych specjalistach.

Katarzyna Zygmunt-Kowalska
Katarzyna Zygmunt-Kowalska
24/01/2023
Polecam zakład optyczny i Pana Arka przy doborze okularów. Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona. Nie traciłam czasu i chęci na przeglądanie kilkudziesięciu oprawek. Pan Arek dobrał kilka wzorów, które pasowały do mnie i do moich preferencji. Widac doświadczenie i wyczucie stylu. Na gotowe okulary czekałam niecałe 2 dni. Polecam.
Bartosz Michoń
Bartosz Michoń
23/01/2023
Fachowa obsługa, wyszedłem zadowolony
Bernadetta Szewc
Bernadetta Szewc
19/01/2023
Jestem bardzo zadowolona z wizyty, gorąco polecam! Profesjonie dobrane okulary, bardzo duży wybór oprawek, obsługa na medal! Byłam miło zaskoczona:)
Paweł Iwanicki
Paweł Iwanicki
11/01/2023
Super optyk, nastawiony na dobro klienta. Zarówno oprawy jak i szkła idealnie dobrane . Dostałem świetną ofertę na dwie pary okularów. Polecam!!!
Wiktoria Czajkowska
Wiktoria Czajkowska
02/01/2023
Polecam serdecznie,szybko i bezproblemowo!😁
Joanna S
Joanna S
17/11/2022
Jestem bardzo zadowolona z dobranych okularów. W salonie optycznym jest duży wybór oprawek, więc myślę, że każdy znalazłby tutaj coś dla siebie. Widać, że pan który dobiera okulary dobrze zna się na tym co robi. Polecam każdemu, kto szuka profesjonalnego Zakładu Optycznego:)
Aska “Sprężynka” Drajer
Aska “Sprężynka” Drajer
14/11/2022
Gorąco polecam, duży wybór oprawek oraz dogodna lokalizacja to przede wszystkim atut tego zakładu. Przemiła atmosfera oraz obsługa. Na pewno jeszcze nie raz tam wrócę po kolejne okulary 🕶👓😎
Tomek Kogut
Tomek Kogut
12/11/2022
Dobra lokalizacja, miła fachowa obsługa, bardzo duży wybór okularow-każdy znajdzie coś dla siebie- bardzo dobre ceny w porownaniu do konkurencji
Rafal Wilk
Rafal Wilk
12/11/2022
Mają oprawki dobrej jakości. Mam kilka par i jestem bardzo zadowolony. Polecam jeżeli szukacie dobrych okularów na lata.
Magdalena f
Magdalena f
09/10/2022
Polecam gorąco miejsce, zarówno obsługa jak i asortyment oraz wykonanie okularów na najwyższym poziomie, w salonie czułam się swobodnie, nigdy jeszcze nikt tak dobrze mi nie doradził, dodam że mam wysoką krótkowzroczność I pierwszy raz w życiu mam oprawy I szkła w których czuję się naprawdę dobrze. Kto ma podobnie wysoką wadę wzroku ten zrozumie. Polecam naprawdę gorąco. Warto zaglądnąć nawet z czystej ciekawości. Dziękuję!
Go to Top