Inne porady dla Cibie

Sprawdź nas również:

Kupno pierwszych okularów korekcyjnych jest niewątpliwie sporym wydarzeniem w życiu osoby, która boryka się z wadą wzroku. Dobre okulary korekcyjne powinny nie tylko spełniać swoją podstawową funkcję poprawy wzroku, ale także być świetnie dopasowane do twarzy, a tym samym podkreślać atuty urody. 

 Co to są okulary korekcyjne?

Okulary korekcyjne to takie, które dopasowane są do konkretnej wady wzroku. Przed zakupem okularów korekcyjnych powinno się wykonać badania u optyka, które dokładnie określą stopień zaawansowania wady. Na tej podstawie specjalista jest w stanie dobrać odpowiednie soczewki. Do klienta należy oczywiście strona estetyczna, czyli wybór oprawek zgodnie z własnym gustem, typem urody czy nawet kształtem twarzy. Poza względami czysto estetycznymi, w trakcie przymiarek oprawek w salonie optycznym powinno się zwrócić uwagę na wygodę i komfort noszenia. Zauszniki powinny być odpowiednio luźne, by w trakcie noszenia okularów nie uciskały, a zarazem nie powinno być konieczności ciągłego poprawiania okularów.

Jak dobrać okulary korekcyjne?

Istnieje kilka kwestii, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze okularów korekcyjnych. Przede wszystkim warto wcześniej sprawdzić swój kształt twarzy i oprawki dopasować bezpośrednio do niego. Warto też zwrócić uwagę na rozmiar szkieł – osoba o filigranowej sylwetce i drobnej twarzy w zbyt dużych okularach będzie wyglądała niekorzystnie. Z kolei w przypadku ostrych rysów twarzy, można je łatwo złagodzić nieco większymi oprawkami. Jeśli chodzi o względy bardziej praktyczne, warto zwrócić uwagę na materiał i jakość wykonania. Dobrze dobrane okulary powinny posłużyć przez długie lata. Jeśli oprawki są wykonane z plastiku lub innego, dość miękkiego tworzywa sztucznego, istnieje duże ryzyko, że dość szybko ulegną uszkodzeniu. Warto sprawdzić też jakość wykonania zawiasów, jako że okulary będziemy czasem wielokrotnie zakładać i zdejmować w ciągu dnia. Za wysokiej jakości materiały warto więc zapłacić nieco więcej.

Inne porady dla Cibie

Sprawdź nas również:

Zostaw komentarz